Prezentacja Pana Pawła Cichosza, w której są zamieszczone prace plastyczne uczniów powstałe podczas zdalnego nauczania.

www.youtube.com/watch?v=HwKMCwYxpF8 (skopiuj i wklej link do przeglądarki)

W zakładce „dokumentacja” pojawiły się najnowsze procedury i informacje dla rodziców związane z aktualnym funkcjonowaniem szkoły.

W zakładce „biblioteka” są informacje odnośnie oddawania książek do biblioteki.

                           Uwaga!!!

Ruszają zajęcia SKS w 6 osobowych grupach na boisku wielofunkcyjnym.

Więcej informacji wkrótce.

 

                  Zgodnie z zarządzeniem nr 213/20 Prezydenta Miasta Szczecin z dnia 5 maja 2020 r., dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 24 w Szczecinie zawiadamia, że od 18.05.2020 r. Oddział Przedszkolny wznawia swoje funkcjonowanie.

Wniosek do pobrania

Wsparcie psychologiczne MOPR-u dla mieszkańców (szczególnie dla seniorów oraz osób pozostających na kwarantannie). Mieszkańcy miasta mogą dzwonić pod specjalne numery telefonów, w dniach od poniedziałku do piątku we wskazanych godzinach aby porozmawiać z wybranymi specjalistami:

Wsparcie psychologiczne (poniedziałek – piątek, godz. 8-20) tel.: 91 46 46 335

Specjalista

Numer telefonu

Godziny dyżurów

Terapeuta ds. uzależnień

732 684 448

16:00-20:00

Terapeuta

732 684 421

8:00-13:00

Terapeuta

732 684 067

8:00-13:00

Psycholog

732 684 062

9:00-15:00

Psycholog

732 684 446

12:00-18:00

Psycholog

732 684 088

14:00-20:00

Specjalista pracy socjalnej

791 411 633

8:00-13:00

Terapeuta

791 934 198

12:00-15:00

MUZYKOTERAPIA

Od II semestru rozpoczęliśmy w naszej szkole zajęcia z muzykoterapii. Sztuka, jaką posługujemy się podczas zajęć (malowanie, gra na instrumentach, improwizacje, relaksacja) pozwala zredukować napięcia z całego dnia, stres oraz lęk. Ponadto pomaga w kształtowaniu samooceny, poczucie własnej wartości. Muzyka pobudza ekspresję własnych uczuć i przeżyć, a dobra zabawa wśród kolegów i koleżanek dodatkowo przyczynia się do zawierania przyjaźni, budowania wzajemnego zaufania 

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, kwiat, chmura, niebo, przyroda i na zewnątrz

TRENING AUTOGENNY SCHULTZA 

8 marca pracownicy naszej Szkoły uczestniczyli w treningu autogennym Schultza. Jest to technika relaksacyjna, która pozwala na wprowadzenie siebie w stan odprężenia i koncentracji. Trening uczy nas świadomego posługiwania się myślami i umysłem Aby zachować równowagę psychiczną, zdolność koncentracji trzeba niekiedy się zatrzymać, pobyć tu i teraz. Nie biec, nie gonić. W dzisiejszych czasach, w dobie nieustannej gonitwy szczególną wartość zyskuje umiejętność skoncentrowania się na chwili obecnej. Trening poprowadziła Pani pedagog Joanna Jakubik

Wycieczka do Stralslundu

Na początku grudnia nasi uczniowie mieli okazję uczestniczyć w niezwykłej wycieczce do niemieckiego Stralslundu. Zwiedzili Oceanarium pełne pięknych morskich okazów. Zachwytom nie było końca. Potem wybrali się na kolorowy świąteczny jarmark pełen bożonarodzeniowych ozdób i lokalnego rękodzieła, spróbowali smacznych potraw i kupili wyjątkowe pamiątki.

KONCERT "MORSKIE OPOWIEŚCI"
Dnia 17 stycznia 2020r odbył się koncert szant z okazji Dnia Babci i Dziadka. Wszyscy uczniowie, począwszy od grupy przedszkolnej aż do klasy VIII, wystąpili przed wdzięczną publicznością składającą się z zaproszonych na tę uroczystość gości, którzy przybyli bardzo tłumnie. Uczniowie w pięknych strojach prezentowali swoje talenty wokalne i taneczne. Wielką atrakcją wieczoru był pokaz taneczny podopiecznych Akademii Tańca Grycmacher. Bardzo dziękujemy gościom za obecność, uczniom za występ a rodzicom, którzy przygotowali słodki poczęstunek za pomoc w organizacji imprezy.

 

Finały Turnieju Unihokeja chłopców

28 października 2019 r. w sali gimnastyczne SP 51 w Szczecinie rozegrane zostały finały turnieju Unihokeja chłopców. W zaciętej walce chłopcy wywalczyli  4 miejsce wśród najlepszych drużyn unihokeja w Szczecinie.

Finały Turnieju Unihokeja dziewcząt

25 października 2019 r. w sali gimnastyczne SP 16 w Szczecinie rozegrane zostały finały turnieju Unihokeja dziewcząt. Po pierwszym, wysoko wygranym meczu, dziewczęta awansowały do gry o pierwsze miejsce. Mecz finałowy zakończył się remisem. Dogrywka też remis. O pierwszym miejscu zadecydowały rzuty karne, w których lepsze okazały się rywalki z SP 18.

Nasze dziewczęta II miejscem w Szczecinie awansowały do 1/4 rozgrywek wojewódzkich.

DZIEŃ WITAMINKI 
Odbył się w klasie II dnia 22 października. Uczniowie pracowicie kroili owoce do pysznych sałatek owocowych. Sałatki były bardzo zdrowe i smaczne, a uczniowie niezwykle dumni z własnej pracy.

 

FESTYLIADA  19.10.2019

Fantastyczna impreza, zorganizowana przez Radę Osiedla Żydowce -Klucz, w której mieliśmy zaszczyt dzisiaj uczestniczyć. Nasi rodzice, uczniowie i przyjaciele szkoły spisali się na medal. Było nam niezmiernie miło, dziękujemy i niech żałują wszyscy, którzy nie dotarli. Zabawa była przednia, mogą to potwierdzić zarówno młodsi jak i nieco starsi uczestnicy Festyliady.

 

Pasowanie na ucznia klasy I

 

Turniej unihokeja dziewcząt

8 października dziewczęta SP 24 spotkały się z rywalkami rozgrywek turnieju unihokeja dziewcząt w grupie eliminacyjnej. Po fantastycznych meczach, dziewczęta wywalczyły awans z pierwszego miejsca do grupy finałowej.

Wspólny wyjazd nad morze

Nauczyciele, pracownicy szkoły oraz emeryci wspólnie spędzili miły czas w Międzywodziu.  Jesienna aura sprzyjała spacerom, chętni spędzali czas w hotelowym basenie i strefie spa. Było cudownie! 

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2019
        To był bardzo miły dzień dla nauczycieli i pracowników niepedagogicznych naszej szkoły. Na sali gimnastycznej odbyła się uroczysta Akademia przygotowana przez grupę przedszkolną i klasy I-III. Program artystyczny był bardzo wzruszający. Pani Dyrektor nagrodziła wyróżniających się nauczycieli i pracowników nagrodami.

      Mile zaskoczyli nas Rodzice i uczniowie z Samorządu Uczniowskiego, którzy w pokoju nauczycielskim zorganizowali dla Nas słodką niespodziankę – smaczny tort.

Znalezione obrazy dla zapytania witaj szkoło

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

 

2 września o godz.9 powitaliśmy nowy rok szkolny. Pani Dyrektor Dorota Sagan serdecznie powitała po wakacjach wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli oraz przedstawiła wychowawców. Życzyła wielu sukcesów w nowym roku szkolnym.